OFERTA POŁOWU RYB W OSADZIE

Gdzie znajduje się łowisko?
Łowisko specjalne znajduje się na terenie osady wędkarsko-turystycznej "Tede jo!" położonej w odległosci około 11 km od Bytowa. Jest to naturalny zbiornik wodny otoczony polami, łąkami i lasami, co sprawia, że można tu doskonale odpocząć i zrelaksować się. Teren jest w całości ogrodzony i utrzymany w bardzo dobrym stanie.
 
Jaka jest charakterystyka zbiornika w osadzie?
Jest to prywatny staw o wielkości ok. 2 hektarów i głębokości do 3 metrów. Jest naturalnym zagłębieniem morenowym (nie został sztucznie wykopany). Staw w całości leży na terenie osady. Zbiornik wodny jest ogrodzony, co pozwala na ochronę przed zwierzętami rybożernymi. Na środku stawu znajduje się wyspa. Dostęp do lini brzegowej jest bardzo wygodny, acz miejscami jest dosyć stromo.
 
Jakie ryby można złowić w stawie?
Staw został bardzo gęsto zarybiony karpiem, amurem, linem, szczupakiem, tołpygą, węgorzem, karasiem złocistym i płocią. Staw jest regularnie zaryzbiany każdego roku. Wędkarzom zdecydowanie najczęściej trafia się karp, zaś jeżeli potrafią zachować ciszę i wykażą się cierpliwością to także inne gatunki, w tym lin, który wyśmienicie smakuje świeżo uwędzony.
 
Jaka jest infrastruktura na miejscu?
W osadzie znajdują się cztery pomosty oraz trzy zadaszone miejsca do wędkowania z brzegu wyposażone w stoły, ławy i utwardzoną posadzkę. Staw z jednej strony jest oświetlony lampami solarnymi. Dookoła stawu prowadzi ścieżka. Brzeg jest łatwo dostępny i w zasadzie możliwy jest połów z dowolnego miejsca lini brzegowej. Gospodarz chętnie podpowie najlepsze miejscówki w zależności od gatunku ryby, na jaką nastawia się wędkarz.
 

Jakie zasady obowiązują wędkujących w osadzie?
Przed rozpoczęciem połowu należy umowić się telefonicznie i wykupić pozwolenie na połów u gospodarza. Karta wędkarska nie jest wymagana. Jedna złowiona ryba na dzień jest gratis i można zabrać ją ze sobą. Pozostałe ryby wędkarz powinien wypuścić z powrotem do stawu lub kupić. Jeśli wędkarz zamierza zabrać ze sobą więcej niż jedną rybę na dzień to obowiązuje cennik (cena za kg zabranej ryby). Karpie powyżej 5 kg muszą być zawsze bezwzględnie wypuszczane z powrotem do stawu, aby móc cieszyć także innych wędkarzy.

Cennik pozwolenia na połów:

  • 1 dzień (24 godziny) - 30 zł/os.
  • 3 dni (72 godziny) - 50 zł/os.
  • 7 dni - 100 zł/os.